Tanju Özcan’dan CHP’ye geri dönüş dilekçesi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Yaşamkent Mahallesi’nde inşa edilen Deprem Müzesi’nin tanıtım programında gazetecilere yaptığı açıklamada, genel başkan değişiminin ardından yeniden CHP’ye dönüp dönmeyeceği yönündeki sorulara yanıt verdi.

Özcan, CHP’ye dönüş talebi ile ilgili dilekçesini CHP Bolu İl Başkanlığı’na teslim ettiğini belirterek, “Şu an ben tüzüğün aradığı şekilde geri dönüşümü talep ettim. Zannediyorum önümüzdeki hafta parti meclisine sevk edilecek. Orada da oylama yapılacak. Dönmem için karar çıkarsa yüzde 99 partime geri döneceğim, diyebilirim. Geldiğimiz noktada benim arzu ettiğim, yıllardır dile getirdiğim hatta bu uğurda 200 kilometre yol yürüdüğüm bir süreçte değişim Cumhuriyet Halk Partisi’nde başladı. Yeni MYK değişimini yeni gölge kabine ile birlikte anlayışında önemli ölçüde değiştiğini kadroların gençleştiğini, kadınların partide daha çok söz sahibi olduğu yeni bir döneme girildiğini memnuniyetle görüyorum. Genel başkanımızdaki heyecanı görüyorum. Parti içinde kenetlenme adına atılmış bir adım var. Siyasi söylemleri nedeniyle partiden ihraç edilmiş insanların yeniden partimize dönmesi tüm parti açısından önemli. Ben yerel seçimde CHP’nin ve ülkemizin önünün açıldığını görüyorum. İhtiyaç olan bir değişimdi” diye konuştu.

‘MUHARREM İNCE’NİN DÖNMESİNİ ÇOK İSTİYORUM’

DHA’nın haberine göre Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin de CHP’ye geri dönmesini temenni ettiğini ifade eden Özcan, şunları söyledi:

“Muharrem İnce ile geçen gün telefonla konuştuk. Bana yeni sürecin benim için hayırlı olması dileğinde bulundu. Dönüp dönmeyeceği konusunda net bir şey konuşmadık ama ben dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Sayın Genel Başkanımızın babaevine dönme tabiri çok güzel oldu. CHP nasıl benim babaevimse, Özgür Özel’in babaeviyse en az bizim kadar Muharrem İnce’nin de babaevi. Artık ayrı gayri olmaması lazım. Ayrı parti kurarak sonuç almanın çok kolay olmayacağını Muharrem İnce gibi tecrübeli bir siyasetçi de görmüştür. Eğer partiye dönerse kendi dönüşüm kadar sevinirim. Muharrem İnce bu partinin değerlerinden bir tanesi, partinin evlatlarından bir tanesi. Yetenekli bir siyasetçi ve halk tarafından beğenilen bir siyasetçi olduğunu biliyoruz. Dönmesini hemen hemen her üye ister ben de Muharrem İnce’nin CHP’ye dönmesini istiyorum çok istiyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir