Kıtanın En Dövmeli Adamı Derisi Çürümeye Başlayınca Neredeyse Kolunu Kaybediyordu

‘Britanya’nın en dövmeli adamı’ olarak anılan bir aktör, 36.000 sterlinlik ev kredisini ödeyebilmek için bir yıl boyunca mürekkebi bıraktı ve neredeyse koluna mal olacak ‘riskli’ bir implantı sildirmek zorunda kalacak.

44 yaşındaki Whelan, 66.000 sterlinlik ev kredisinin tamamını ödeyebilmek için vücut modifikasyonu bağımlılığından vazgeçmeyi planladığını açıkladı. Bir yıl sonra hala dövmesiz ve borcunun neredeyse 36,000 sterlinlik kısmını temizledi.

Ancak şimdi, yıllar önce aldığı implantlar nedeniyle birkaç düzeltici prosedürden geçmesi gerekecek – bunlardan biri sağlığı için önemli bir risk oluşturuyor. Elindeki bir implant onu bir noktada çürümeye başlayan ve kesilme riski taşıyan ‘hafif deforme’ bir kolla baş başa bıraktı.

Birmingham’dan King Of Ink Land şunları söyledi:

“Ne yazık ki derinin bir tarafı inceldi ve yırtılabileceğinden endişe ediyorum. Birkaç yıl önce knuckle duster implantımda olduğu gibi tekrar tıbbi bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorum. Yine deri yırtıldı ama sonra çürümeye ve plazma ile dolmaya başladı ve defalarca boşaltılması gerekti. Hala bir yara izim var ve [kolum] biraz deforme olmuş durumda, ancak bu, ciddi bir kan zehirlenmesi riskiyle karşı karşıya kalmadan önce zamanında çıkarıldı.

“Bunun bir daha olmasına izin veremem, çünkü neredeyse koluma mal oluyordu ve bu da benzer bir şekilde ilerliyordu – bu yüzden çok geç olmadan bu ‘taç’ implantını da çıkarmak için zor bir seçim yaptım. Ayrıca insanlar implantlarımı gördüklerinde şaşırıyor ve şok oluyorlar ve ona dokunmaya otomatik olarak hakları olduğunu düşünüyorlar.Bu gerçekten hoş değil – ve gittiğinde özlemeyeceğim bir şey.Ben de dövme yaptırmadan koca bir yıl geçirmeyi başardım ve bu bana hiç garip gelmiyor. Artık derinden arzuladığım ya da arzuladığım bir şey değil.”

Kısaca Body Art adını kullanan King Of Ink Land, iğne altında 1.500 saatten fazla zaman geçirdiğini ve Şubat 2016’da 36 dövmecinin aynı anda üzerinde çalışarak rekor kırdığını söylüyor. Bugüne kadarki toplam maliyetin kaydını tutmamış olsa da, son dönemde verdiği aranın ev kredisine 36.000 Sterlin ödemesine olanak sağladığını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir