“Harry Potter” yıldızından özeleştiri: “Keşke kitapları okusaydım”

65 yaşındaki ünlü aktör Gary Oldman, “Harry Potter” filmlerindeki Sirius Black rolünü kabul ederek küllerinden doğmuş, uzun bir aranın ardından tekrar popüler bir isim haline gelmişti.

Ancak “Happy Sad Confused” podcast’inin perşembe günkü bölümünde konuşan Oldman, “Filmlerdeki performansımın vasat olduğunu düşünüyorum. Belki de merhum rol arkadaşı Alan Rickman’ın yaptığı gibi kitapları okusaydım, her şey daha farklı olabilirdi.”

“Dürüst olmak gerekirse, ne olacağını bilseydim, senaryoyu daha farklı oynardım.” dedi.

Ancak Oldman’ın yaptığı özeleştiri yalnızca “Harry Potter” filmlerindeki rolü değil.

Oyunculuk portföyü hakkında “Her şeyi ateşe verir, yakar ve yeniden yapardım” diyen Oscar ödüllü oyuncu, kendi eserinde “kusurlar yaratma” eğiliminin, “bir sonraki şeyi daha iyi hale getirme” isteğinden kaynaklanan “sağlıklı bir alışkanlık” olduğunu söyledi.

Oldman, söz konusu filmlerde Potter’ın uzun süredir kayıp olan vaftiz babası ve 2004 yapımı “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı” adlı üçüncü filmde mahkum edilmiş safkan bir karakteri canlandırdı.

Oldman, yazar J.K. Rowling’in kitap serisinden uyarlanan sekiz “Harry Potter” serisinin dördünde Sirius Black olarak rol aldı; bunlar arasında “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı”, “Harry Potter ve Ateş Kadehi”, “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı” ve “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2” yer alıyordu.

Ayrıca 2022’de “Harry Potter 20. Yıldönümü: Hogwarts’a Dönüş” özel bölümünde de oyuncu kadrosuyla yeniden bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir