Barış Pehlivan: ‘Cem Küçük polisin ismini verdi, hedef gösterdi’

İstanbul Adalet Sarayı önündeki saldırıda eski özel harekat mensubu bir polis memuru eylemcileri etkisiz hale getirmişti. İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Cem Küçük, bir TV yayınında o polisin ismini açıkladı. Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Cem Küçük’ün bu yayını ile polis memurunun DHKP-C’nin hedefi haline gelebileceğini belirtti.

Pehlivan, “Cem Küçük’ü koruyup polisi korumayanlar” başlıklı yazısında emekli polis Fatih Eryılmaz’ın konuyla ilgili görüşlerini de şöyle aktardı:

Bakınız, ben kimsenin tutuklanmasına çağrı yapacak değilim. Yargı bizzat AKP medyasının bu yöntemleriyle de çürüdü.

Bununla birlikte… Eğer biraz yakın Türkiye tarihi biliyorsanız, Cem Küçük’ün isim vererek o polis memurunu DHKP-C’nin hedef listesine soktuğunu anlarsınız.

Bundandır ki emekli ve gazi Emniyet müdürü Fatih Eryılmaz, sosyal medya hesabından günlerdir isyan ediyor, ’Meslektaşlarımızın başına gelebilecek her türlü olaydan bu kişi mesuldür’ diyor. İçişleri Bakanlığı’ndan Adalet Bakanlığı’na kadar devletin kurumlarını göreve çağırıyor. Sonuç? Yok. Derin bir sessizlik…

Fatih Eryılmaz’ı aradım, bakın neler dedi:

‘DHKP-C, 20 sene sonra bile ‘intikam’ diye devlet görevlilerine saldıran bir örgüt. Açık bir kanun var. ‘Kanun önünde eşitlik’ denilen bir ilke de bulunuyor. Yani ‘Kanun Ahmet’e uygulanır ama Mehmet’e uygulanmaz’ diye bir şey mi var? Yok. O halde açık, aleni suç işliyor bu adam. Gelin görün ki Cem Küçük, o yayının akşamında nezarethanede olması gerekirken, yine televizyondaydı.’”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir