35. Kristal Elma ödülleri sahiplerini buldu

Reklamcılar Derneği ev sahipliğinde 28 Kasım Salı günü Volkswagen Arena’da gerçekleştirilen Kristal Elma Ödülleri’nde kazananlar ödüllerine kavuştu. Reklam ve pazarlama dünyasında yaratıcılığı ödüllendiren yarışma kapsamında Cumhuriyet’in 100. Yılı Özel Ödülleri ile birlikte 8 Büyük Ödül, 113 Kristal Elma, 128 Gümüş Elma, 122 Bronz Elma ve 5 Jüri Özel Ödülü dağıtıldı.

MediaCat’in haberine göre, binin üzerinde reklam yaratıcısının katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde Büyük Ödül’ler Dijital, Sosyal Medya ve Aktivasyon kategorisinde Sigortam.net için hayata geçirdiği GTA Kaza Sigortası projesi ile Tribal Worldwide İstanbul’a; Basın, Açıkhava, Radyo ve Ses kategorisinde BirGün için hazırladığı Ters Balkon açıkhava projesi ile TBWAIstanbul’a; Medya kategorisinde Vodafone için yarattığı İyi Bir Yerde Duruyoruz projesi ile Circus’a takdim edildi. Bölge kategorisinde Pelagos Restoran için hayata geçirdiği Lezzetin Yolu projesi ile Büyük Ödül’ün sahibi Şapka ve Fil Reklam Ajansı; Tasarım kategorisinde Mastercard için gerçekleştirdiği Şampiyonlar Ligi Vapuru projesi ile Kompüter; TV Sinema kategorisinde Boyner için gerçekleştirdiği Bi’ Tanısan Seversin projesi ile VMLY&R İstanbul oldu. Online Film kategorisinde Büyük Ödül Yeni Rakı Global’in O Gün Geldiğinde projesinin yaratıcısı BLAB’a, Entegre Kampanyalar kategorisinde ise Vestel’in Biz Voleybol Ülkesiyiz projesine imza atan Concept’e takdim edildi.

TV Sinema, Online Film, Entegre Kampanyalar, Basın, Açıkhava, Radyo, Dijital, Medya, Tasarım, Yapım Yönetim, Müzik ve Bölge kategorilerinde ödül kazananlara ek olarak beş marka “Yaratıcılığa Cesaret Veren Markalar” arasında yer aldı. Bu markalar Akbank, Boyner, Burger King, Sigortam.net ve Vestel oldu.

Yarışmaya bu seneye özel olarak dahil edilen Cumhuriyet’in 100. Yılı Özel Ödülü’nü kazananlar ise; Ayrılamam Yolundan projesi ile TBWAIstanbul ve Akbank, Çok Yaşa Cumhuriyet kampanyası ile Tribal Worldwide İstanbul ve Koç Holding, Cumhuriyet’in 100. Yılı projesi ile WE ve Türkiye İş Bankası oldu. Ajansların yanı sıra istisnai olarak markaların da ödül aldığı bu kategori için tasarlanan ödül, Kristal Elma klasiği olan elmanın etrafında hareli şekilde ve cumhuriyet kırmızısı renginde olmasıyla dikkat çekti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir