Otoparkta rakibine saldırmıştı! Federico Valverde’ye büyük ceza

İspanya 1. Futbol Ligi’nin 28. haftasında Real Madrid sahasında oynadığı maçta Villarreal’e 3-2 mağlup oldu. Müsabaka sonrası Valverde, ailesi hakkında konuşan Alex Baena’ya saldırdı. Uruguaylı futbolcunun attığı yumruk sonrası cezası belli oldu.

NE OLDU?

Maçın ardından Real Madridli Federico Valverde, Villarreal’in oyuncusu Alejandro Baena’ya yumruklu saldırı gerçekleştirdi. Uruguaylı futbolcu, maç içerisinde girdikleri bir pozisyonun ardından Baena’ya seslenerek “Çıkışa gel!” şeklinde konuştu ve onu yumruklayacağını önceden haber verdi. İkili, maç boyunca gergin bir mücadele içerisinde bulundular ve aralarında sert diyaloglar yaşandı. Villarreal yenilgisi sonrası Valverde, rakip futbolcuyu otoparkta yumrukladı.

HUSUMET ESKİYE DAYANIYOR

Ocak ayında iki taraf arasında oynanan Copa del Rey maçında, Baena’nın Valverde’ye doğmamış çocuğu hakkında ‘Çocuğun doğmayacak, karın düşük yapacak’ dediği iddia ediliyor. Alex Baena’nın, Cumartesi günkü maçta da benzer bir hakareti tekrarladığı ve Valverde’nin Baena’yı bu yüzden otoparkta beklediği ve yumrukladığı belirtiliyor.

ELMACIK KEMİĞİ HASAR ALDI

Bu olaydan sonra Valverde’nin yumruklu saldırısına uğrayan Baena’nın şikayetinde, sol elmacık kemiğinde aldığı hasar nedeniyle yaralanma mevcut olduğu aktarıldı.

POLİSE İHBAR ETTİ

Bu saldırının ardından Baena, Uruguaylı oyuncuyu polise ihbar etti. Ulusal Şiddetle Mücadele Komisyonu iddia edilen saldırıyı incelemek üzere Yüksek Spor Konseyi genel merkezinde toplandı.

AS’ın haberine göre, Spor Kanunu düzenlemesindeki kanunlar baz alındığında saldırı için en az 1 ila 6 ay arasında spor müsabakalarından men edilebileceği ifade edildi.

Öte yandan İspanya basını Relevo’nun haberine göre göre Alex Baena’ya yumruk atan Federico Valverde, 12 maç ceza alabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir