Kılıçdaroğlu İmamoğlu’nun gezisi öncesi Trabzon’a fırtına uyarısı AFAD bunun neresinde

Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu’nun yarınki Trabzon gezisi programı belli olduktan sonra AFAD vatandaşlara kentte havanın ne kadar kötü olacağına dair bir bilgilendirme yaptı. CHP’nin “Halk Buluşması” programı öncesine denk gelen Trabzon’da yarın soğuk hava ve fırtınalı olacağına dair yapılan bu uyarılar dikkat çekti.

AFAD’ın bölge halkına SMS üzerinden yaptığı uyarılara göre tam da Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun Trabzon’da olacağı gün ve Cumhuriyet Meydanı’nda halk ile buluşacağı saatlerde kentte soğuk hava ve fırtına hakim olacak.

KÖTÜ HAVA UYARISI METEOROLOJİ’DEN DEĞİL AFAD’DAN GELDİ

Kahramanmaraş depremlerinin ardından afet bölgesi ilan edilen 11 il için sık sık hava durumu uyarıları yapan AFAD’ın Trabzon için kötü hava bildirimleri yapması ise dikkat çekti. SMS üzerinden vatandaşlara yapılan bilgilendirmelerin AFAD’ın resmi twitter adresinden yapılmaması ise düşündürdü.

TRABZONLU VATANDAŞLARA BU MESAJ GİTTİ

TRABZON’DA YARIN HAVA NASIL OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesinde ise Trabzon’da yarın az bulutlu bir hava bekleniyor ve hava sıcaklığının 12 derecenin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Meteroloji’nin verilerine göre yarın fırtına beklenmediği gibi takip eden 5 gün içinde fırtına beklenmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir