Galatasaray Lisesi kapısındaki ikiz yılan heykellerinden biri kayboldu

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Galatasaray Lisesi’nin İstiklal Caddesi’ne bakan ön kapısındaki sütunlarda bulunan tarihi yılan heykellerinden birinin ortadan kaybolması tartışmalara neden oldu.

Sanat Tarihi Derneği Başkanı Şerif Yaşar, “Bir buçuk asır geçti. 150 yıldan fazla ömürlü bir heykel ama maalesef artık yok. Ben Galatasaray Lisesi’nden bazı yetkililerle görüştüm. Yetkililer buradaki birkaç görgü tanığıyla konuşmuş. 8 Mart’ta burada emniyet için bariyer koyan bir şirketin çalışanları bariyerleri koyarken kırdığını söylüyorlar. Daha sonra ise kırılan parçanın ne olduğuna dair kimsenin bir haberi yok maalesef” dedi.

AKIBETİ BİLİNMİYOR

Yaşar, Galatasaray Lisesi yöneticileri ve güvenlik görevlileriyle iletişime geçti. Okul yönetimi Yaşar’a, görgü tanıklarından edindikleri bilgilere göre, 8 Mart’ta İstiklal Caddesi’nde bir firmanın bariyer indirdiği sırada çarpma sonucu heykelin kırıldığını söyledi. Kırılan parçaların ne yapıldığı ise bilinmiyor.

Liseden açıklama yapılmazken Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne ise Galatasaray Lisesi yönetimi tarafından herhangi bir başvuru yapılmadığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir